Sayfalar

16 Ocak 2011 Pazar

Kalp ArayışıDikkat et! Yoksa kırarlar kalbini. Çünkü senin kalbin saklı durmaz bir kutunun içinde, herhangi bir çekmecede. Kalbin dışarıdadır senin. Herkesin rahatla görebileceği ve ulaşabileceği bir yerde.

Senin kalbin dışarıdadır. Onlar avuçlarının içine alıp saklasınlar, elleriyle ısıtsınlar diye; ama dikkat et! Avuçlarına aldıktan sonra fazlasıyla sıkabilirler kalbini. Onlar sıktıkça bir bir geçer parmakları senin kalbine. Hem de 10 parmağının 10’u da geçer o yumuşacık korunmasız yüreğine; ve böylece kalbin delik deşik olur. Sonra bir bir çıkarırlar parmaklarını. Sıra sıra çıkarırlar ve sürekli sızlar kalbin. Her defasında biraz daha acır canın. Kanlar akar oluk oluk her delikten ve yaşlar boşanır gözlerinden; ve gözlerin de kan çanağı olur. Anlam veremezler bu küçücük yürekten akan bunca kana. Bilmezler o kan dinmez, senin kalbin avuçlarında durdukça. Yaşar kalbin onların ellerinde, ne kadar paramparça etseler de. Anlayamazlar o küçük kalbinle kendilerine neler verebileceğini.

Anlam veremezler ve atarlar bir kenara. Bir de tekme vururlar ki kalbine, işte o zaman nereye gittiğini sen bile göremezsin. Ararsın; ama bulamazsın ve bilirsin ki kimse kalpsiz yaşayamaz. Yaşamak için bir kalp arayışına girersin, ve bir kalp görürsün ötelerde. Birinin kalbidir bu. Saklamamıştır kalbinin bir kutuya ve herhangi bir çekmeceye…

- yeşiL -

11 yorum:

cemo dedi ki...

Ben bilirim kıymetini bana emanet et gerisine karışma :)

yeşiL dedi ki...

:D ahh cemo'cuum sen de olmasan :D

cemo dedi ki...

Ben olmasam napardın acaba :)

yeşiL dedi ki...

Melankolik yazılarımın sayısı 10kat artardı sanırsam :D

cemo dedi ki...

Benim gibi güldürüklü biri kolay bulunmuyor küşük hanım :)

yeşiL dedi ki...

Güldürüklü mü :D ehühü... Arayan mevlasını da bulur belasını da küçük bey :D

cemo dedi ki...

Tabi efenim atalarımız ne demiş insanın başına ne gelirse ya meraktan ya "meraktan" gelirmiş :)))

yeşiL dedi ki...

Sen benim başımın belası mısın yoksa :D

cemo dedi ki...

Bilmem orasına sen karar vereceksin :)))

yeşiL dedi ki...

Kararımı açıklıyorum: Püsküllü bela :D

cemo dedi ki...

Buna da şükür :P